• گالری تصاویر
  • مجموعه: طبیعت
  • توضیحات: برف 1392 روستای گانکسر
  • طبیعت
  • مجموعه: گانکسر
  • توضیحات: به گانکسر بیایید وزندگی رویایی راتجربه کنید .....
   
اخبار شهرستان مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط دهیاری   
دوشنبه, 29 دی 1393 ساعت 16:38

 

فرماندار رامسر:افزایش مصرف مواد مخدر صنعتی نگران کننده است

 

 فرماندار شهرستان رامسر گفت که افزایش مصرف مواد مخدر صنعتی هر روز نگران کننده تر می شود و این یک زنگ

 

خطرجدی است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، 'حسین سروری' روز یکشنبه در جلسه ستاد مبارزه با مواد مخدر شهرستان رامسر، افزود: رشد مصرف این مواد بویژه شیشه در حالی افزایش می یابد که عوارض این نوع مواد مخدر به مراتب بیشتر ازسایر مواد افیونی طبیعی مانند تریاک است.

فرماندار رامسر گفت : مواد مخدر صنعتی هم اینک با هدف سودجویی بیشتر از سوی سوداگران مرگ تولید می شود.

وی افزود : باید با فرهنگ سازی و فعالیت های پیشگیرانه پیرامون این بلای خانمسوز، برنامه ریزی لازم صورت بگیرد.

او افزایش آگاهی رسانی مردم در این خصوص را ضروری دانست و اظهار داشت : با اجتماعی کردن ، اطلاع رسانی و آموزش باید سطح آگاهی جامعه بویژه خانواده ها را ارتقا داد.

سروری بیان داشت: باید از ظرفیت سازمان های مردم نهاد، انجمن های صنفی و نهادهای غیردولتی به منظور پیشگیری و بهبود شرایط موجود، بهره گرفت.

 
اخبار شهرستان مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط دهیاری   
چهارشنبه, 17 دی 1393 ساعت 15:09

 

سه هزار متر مربع از اراضی ملی رامسر آزاد شد

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران گفت: سه هزار متر مربع از اراضی ملی

شهرستان رامسر از دست متصرفان آزاد شد.

سرهنگ ' یوسف علی ادیب ' روز سه شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: این عملیات در مناطق ییلاقی لیماکْده واقع در دهستان جنت رودبار و در اجرای تبصره ذیل ماده 55 قانون اصلاح قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل ها و مراتع انجام شد.

وی اضافه کرد: بر طبق این ماده قانونی، یگان حفاظت منابع طبیعی می تواند در صورت مشاهده تخلفات جدید و غیر سابقه دار، پس از هماهنگی قضایی، به سرعت زمین تصرف شده را خلع ید کند.

ادیب اظهار داشت: در حدود یک ماه قبل نیز در منطقه لیماکده یک فقره حکم قضایی برای خلع ید اراضی ملی انجام شده بود که نشان دهنده حساسیت موضوع تصرف اراضی ملی در مناطق ییلاقی است.

وی ادامه داد: طبیعت و چشم انداز زیبا و آب و هوای مطلوب در شمال کشور موجب تحریک حس آزمندی سودجویان می شود و با روش های مختلف در صدد تجاوز به جنگل ها و مراتع برمی آیند.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران ـ نوشهر گفت: مبارزه با تصرف اراضی ملی مانند هر جرم دیگر، بدون همکاری مردم ممکن نیست و لازم است همگان به تغییراتی که در زمین های محل زندگیشان رخ می دهد حساسیت نشان دهند.

به گفته وی، مردم می توانند هر نوع گزارش مربوط به تصرف اراضی ملی و قاچاق چوب و همچنین آتش سوزی در جنگل ها و مراتع را به صورت شبانه روزی با شماره رایگان 1504 به اطلاع یگان حفاظت منابع طبیعی برسانند.

در 9 ماه نخست امسال در حدود 100 هکتار از اراضی ملی غرب مازندران از دست متصرفان خارج شد.

 
اخبار شهرستان مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط دهیاری   
چهارشنبه, 17 دی 1393 ساعت 15:02

 

بازپس گيري بيش از260 هزار متر مربع از زمينهاي ملي و کشاورزي درمازندران

 

 اقتصادی

بیش از 260هزار متر مربع از زمینهای ملی وکشاورزی در بهشهر، آمل و رامسر از متصرفان بازپس گرفته شد.
علی صداقت ،دادستان بهشهر درگفتگو با خبرنگار واحد مرکزی خبر گفت : شعبه ویژه رسیدگی به تصرفات و زمینخواری متجاوزان به منابع طبیعی و محیط زیست در منطقه میانکاله بهشهر صبح امروز 158 هزارمترمربع از زمینهای ساحلی این منطقه رفع تصرف شد.
بخشدار امامزاده عبدا... آمل هم به بازگشت صد هزارمتراز زمینهای کشاورزی تغییر کاربری شده برای کشت دوباره اشاره و خاطرنشان کرد: درسومین مرحله از اجرای حکم تخلف تغییر کاربری غیرقانونی زمینهای کشاورزی روستاهای ورامده،تلیران و چالیکیاده بخش امامزاده عبدالله این شهرستان ، 60 بنای مسکونی درصدهزار متر ازاین زمینها تخریب شد.
عسگری پور با بیان اینکه اجرای حکم بادرگیری متخلفان همراه بود افزود:در دو مرحله پیش بیش از 67 هزارمترمربع از زمینهای تغییرکاربری یافته اصلاح ساختار شد.
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیز داری رامسرنیز از بازپس گیری سه هزارمتر از زمینهای ملی مناطق ییلاقی لیماکده دهستان جنت رودبار رامسر خبردادو گفت:سودجویان در این فصل که امکان نظارت ماموران حفاظت با شرایط جوی مشکل است با هدف افزایش زمینهای شخصی به تصرف اقدام می کنند.

 
اخبار شهرستان مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط دهیاری   
یکشنبه, 14 دی 1393 ساعت 15:24

 

رامسر زیباترین منطقه جهان است/ حمایت از طرحهای گردشگری

 

استاندار مازندران از رامسر به عنوان زیباترین منطقه جهاد یاد کرد و گفت: باید در زمینه گردشگری در این منطقه برنامه ریزی شود.

 

به گزارش نیمه پر، ربیع فلاح جلودار عصر چهارشنبه در مراسم بررسی مسائل گردشگری در شهر نمونه گردشگری رامسر گفت: وفاق و همدلی و عزم جامع برای توسعه استان در تمام سطوح مسوولان وجود دارد و استفاده از این عزم برای حمایت از سرمایه گذاران و رفع چالش ها و موانع پیش رو آینده روشنی را رقم می زند.

استاندار مازندران رامسر را زیباترین منطقه جهان دانست و اظهار داشت: باید از استعدادها و امکانات طبیعی استان به ویژه در زمینه گردشگری، استفاده کاملی داشته باشیم.

وی تصریح کرد: ۳۸۰ کیلومتر در استان مازندران ساحل داریم که از سال های قبل طرح های ساماندهی دریا در آن در حال اجرا بوده که در کشور بی نظیر است که توسط رییس جمهوری، وزیر کشور مورد تایید قرار گرفته و اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس نیز از نزدیک از آن بازدید کرده و مورد توجه قرار گرفته است.

فلاح در ادامه مجتمع شهرسبز رامسر را منطقه ویژه گردشگری و سرمایه گذار آن نیز فردی علاقمند دانست و گفت: این مجموعه باید با تلفیق با دریا کامل شود که سال ها مغفول مانده است. موانع آن برطرف شده و طرح گردشگری دریایی نیز در این مجموعه به اجرا در می آید.

استاندار مازندران همچنین گفت: این مجتمع طرح های دریا داشت، اما محدودیت هایی وجود داشت که با پیگیری سرمایه گذار و همکاری مسوولان، طرح معظم و بهینه به اجرا در خواهد آمد و در این مجموعه در خصوص طرح جنگلداری، وفاق خوبی بین مجری و محیط زیست وجود دارد.

وی ادامه داد: این مجموعه البته از سال های قبل مجوزهای لازم را داشت، اما رفتارهای سلیقه ای برخی اشخاص باعث شد که محدودیت هایی برای طرح ها ایجاد شود. احداث هتل این مجموعه در بالادست نیز مانعی نداشت و برخوردهای سلیقه ای مانع آن شده بود.

فلاح در ادامه شهر نمونه گردشگری رامسر و مجتمع شهرسبز آن را در ایران و خاورمیانه بی نظیر دانست و گفت: طرحی به این زیبایی در منطقه وجود ندارد و دولت نیز از سرمایه گذاری در این گونه طرح ها حمایت می کند.

 
اخبار شهرستان مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط دهیاری   
جمعه, 12 دی 1393 ساعت 15:34

 

بیمه تنها راه کاهش آسیب پذیری کشاورزی در حوادث طبیعی

 

ایرنا - برف سنگین سال گذشته درغرب مازندران خسارات سنگینی به کشاورزان بویژه باغداران وارد کرد که

 هنوز هم آثار و تبعات آن بر دوش این قشر زحمت کش سنگینی کرده و به سختی جبران می شود.

به گزارش ایرنا، گرچه طبق روال طبیعی سال های گذشته در غرب مازندران چنین برف سنگین و سرمایی سابقه نداشت، اما عقل سلیم حکم می کندکه پیش بینی های لازم برای مواجهه با هر بحرانی داشته باشیم و لااقل تجربه سال گذشته باید مدنظر همه تصمیم گیران بخش کشاورزی و کشاورزان قرار گیرد.

رییس سازمان جهادکشاورزی استان مازندران اعلام کرد که بحران برف سال قبل بیش از 800 میلیارد تومان به بخش کشاورزی، دام و طیور، شیلات، باغ و گل و گیاه خسارت زده که بخشی از این خسارت ها مربوط به محصولات بوده است، ضمن اینکه کشاورزانی که بدهی دارند به دلیل کاهش درآمد نتوانسته اند اقساط وام های خود به بانک ها را پرداختند کنند و به همین منظور تسهیلات معوقشان به مدت سه سال استمهال می شود.

از سویی با توجه به محدودیت های موجود در منابع مالی، جبران اینگونه خسارت های سنگین برای دولت نیزمشکل بوده وبار مالی بزرگی را بر دوش کشور تحمیل می کند که البته در نهایت هم خسارات موجود به طور کامل قابل جبران نیست.

یکی از راه ها برای کاهش آسیب های ناشی از حوادث طبیعی در بخش کشاورزی اقداماتی است که بر اساس پیش بینی های صورت گرفته درباره احتمال وقوع بحران صورت می گیرد، اقداماتی نظیر بستن شاخه های درختان و جلوگیری از شکستن آنها هنگام وزش باد شدید و یا پرکردن پای ریشه های درختان با کاه و کلش برای جلوگیری از سرمازدن.

بجز اینگونه اقدامات محدود در حوزه پیشگیری از آسیب دیدن درختان و محصولات باغی، کار عمده دیگری قابل انجام نیست و نتایج آن نیز چندان چشمگیر نیست و ناگزیر از این هستیم که به گونه ای عمل کنیم که در صورت خسارت وارد شدن به باغات بر اثر سرما و برف سنگین کشاورزان بتوانند به فعالیت خود ادامه دهند.

' هادی پادام ' رییس اداره جهادکشاورزی شهرستان رامسر دراین باره به خبرنگار ایرنا، گفت: برف سال گذشته منطقه غرب مازندران را غافلگیر کرد و از سوی در حوزه پیشگیری از آسیب دیدن محصولات از سرمایه و برف نیز اقدام چندانی نمی توانستیم انجام دهیم.

وی تصریح کرد: مرکبات باید قبل از آذر ماه برداشت می شد اما باغداران این اقدام را انجام نداده بودند و این باعث شد که محصولات آنان و درختان مرکباتشان آسیب جدی ببیند.

گر چه دولت اعتبارات خوبی را برای جبران خسارات در قالب اصلاح باغات در اختیار قرار داده و بین کشاورزان آسیب دیده توزیع می شود اما به هرحال محصولات آنها در سال گذشته از بین رفته و باعث کاهش درآمدشان شده است.

پادام تصریح کرد: کشاورزان از قبل هم اقساطی به بانک ها داشته اند که به دلیل زیان دیدن قادر به پرداخت آنها نیز نشدند که دولت از بانک ها خواسته است که به کشاورزان برای پرداخت اقساط معوقه مهلت بدهند که این موضوع در حال تحقق است.

بیمه محصولات کشاورزی و باغی اصلی ترین و به تعبیری تنهاترین راه برای کاهش آسیب ها به کشاورزان هنگام بروز بحران است که هم اکنون جایگاهی در بخش کشاورزی ما ندارد. از طرفی به دلیل قیمت های بالا بیمه محصولات کشاورزی و تخلف برخی از بیمه ها در عمل به تعهدات ، این صنعت جایگاه بایسته ای در بین کشاورزان نیافته است.

ارایه نشدن آگاهی های لازم درباره ضرورت استفاده ازبیمه در کشاورزی و باغداری به کشاورزان نیز عامل دیگری است که بی تفاوتی آنها را نسبت به صنعت بیمه در پی داشته است.

تجربیات کشورهای جهان بویژه کشورهای پیشرفته نشان می دهد که بحران های طبیعی در هر کشوری رخ می دهد و کشورها با اتخاذ تدابیر لازم با تکیه بر بیمه ، آثار و تبعات و زیان های ناشی از این بحران را به حداقل کاهش می دهند که ما نیز باید از این تجربیات بخوبی استفاده کنیم.

ربیع فلاح جلودار استاندار مازندران نیز بیمه محصولات کشاورزی را امری ضروری دانسته و تاکید کرده است که باید در زمینه بیمه محصولات فرهنگسازی و برنامه ریزی شود.

وی با بیان اینکه بحران برف سال گذشته برای مدیریت استان درس آموز و آموزنده بوده، گفت : باید با آمادگی برای حادثه برف آماده باشیم و زیرساخت های مورد نیاز را فراهم کنیم.

فلاح با اشاره به خسارات وارده ناشی از سرما به کشاورزان و دامداران منطقه، افزود : بیمه محصولات زراعی و دامی باید به یک فرهنگ در میان مردم تبدیل شود چرا که در غیر این صورت برای دولت امکان جبران خسارت وجود نخواهد داشت.

رییس اداره جهادکشاورزی رامسر گر چه معتقد است که باید بخش کشاورزی و باغداری در کشور تقویت شده و مورد حمایت جدی قرار گیرد و محصولات کشاورزان بازار مناسب خود را داشته باشد، اما تاکید دارد که به هرحال حوادث طبیعی نظیر برف و سرما رخ می دهد که باید با بیمه محصولات آثار آن را کاهش داد.

وی تاکید کرد: باید در این خصوص کارهای ریشه ای صورت گیرد و این پذیرفتنی نیست که هر بار که به کشاورزان خسارتی وارد شد دولت آنها را جبران کند، وام در اختیار آنها قرار دهد و هنگامی که نتوانستند اقساط خود را پرداخت کنند به آنان مهلت داده شود.

به منظور فرهنگ سازی در خصوص بیمه محصولات کشاورزی، باغی و دامی باید مساعدت های لازم از سوی دولت صورت گیرد و در صورت نیاز به قوانین جدید در این زمینه، مجلس شورای اسلامی نیز اقدام به وضع قوانین مناسب برای نهادینه شدن بیمه بین کشاورزان کند.

دولت به جای پرداخت مبالغ هنگفت برای جبران خسارات کشاورزان ناشی از حوادث طبیعی و سرما،مبالغ بسیار کمتری را می توان به صورت وام برای تامین بخشی از حق بیمه کشاورزان پرداخت کند تا این قشر زحمت کش نیز انگیزه بیشتری برای بیمه محصولات داشته باشند و برای بیمه کردن مبالغ کمتری را بپردازند.

 
<< شروع < قبلی 1 2 3 4 بعدی > انتها >>

صفحه 2 از 4
   
 
 

اوقات شرعی