اخبار شهرستان مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط دهیاری   
یکشنبه, 07 دی 1393 ساعت 15:17

کاهش ساخت و ساز غیرمجاز در اراضی رامسر

مدیر جهاد کشاورزی رامسر گفت: روند ساخت و ساز غیرمجاز در محدوده اراضی کشاورزی رامسر به شدت کاهش یافته است.

 

هادی پادام در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه مازندران، خاطرنشان کرد: برای مقابله و اجرای درست احکام صادره در خصوص قلع و قمع‌های مد نظر با مشکل کمبود ماشین آلات به ویژه بلدوزر و بیل مکانیکی روبه‌رو هستیم.

 

وی افزود: در ماه گذشته 10 مورد حکم قلع و قمع در شهرستان داده شد. اغلب این موارد معطوف به خانه‌های ساخته شده در خارج بافت روستایی و مسکونی بود چرا که این ساخت و ساز باید در محدوده طرح هادی انجام شود.

 

پادام تاکید کرد: قانون برای افرادی که قصد ساخت ساختمان در زمین خود را دارند راهکاری را تعیین کرده است. کشاورزان و افرادی که زمین داشته و قصد ساخت و ساز در آن دارند، ابتدا باید جهت هماهنگی و اخذ استعلام به اداره جهاد کشاورزی شهرستان مراجعه کنند.

 

وی ادامه داد: با مراجعه این افراد و درخواست استعلام، کارشناسان جهاد کشاورزی در مکان درخواست شده حضور پیدا کرده و مبادرت به تایید یا رد آن درخواست می‌کنند و به این ترتیب پاسخی مناسب با قانون و شرایط حاکم بر آن محیط به فرد متقاضی داده می‌شود.

 

پادام با اشاره به اینکه قانون تغییر کاربری اراضی کشاورزی از سال 74 تصویب شده است، اظهار کرد: بعد از گذشت 10 سال از تصویب این قانون، از سال 85 به شکل جدی برای عملیاتی کردن آن وارد شدیم و مطابق با این قانون با مجرمین و قانون شکنان برخورد شده است. دادن تذکر، جریمه نقدی و در نهایت قلع و قمع تصرفات و تغییر کاربری‌های انجام شده در محدوده اراضی شالیزاری و کشاورزی به شکل خوبی در حال انجام است.

 
اخبار شهرستان مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط دهیاری   
چهارشنبه, 03 دی 1393 ساعت 17:08

دغدغه باغداران رامسر برای چیست؟

مدیر جهاد کشاورزی رامسر گفت: یکی از

 دغدغه‌های مهم کشاورزان و باغداران

 شهرستان، خسارات وارد شده از برف سال

 گذشته به باغات است.

 

هادی پادام در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه مازندران، خاطرنشان کرد: از سال گذشته به دلیل تامین نشدن منابع مالی و بروز برخی مشکلات موفق به پرداخت وام به این قشر زحمت کش نشدیم ولی در حال حاضر با مشخص شدن بانک‌های مورد نظر این مهم در حال تحقق یافتن است.

 

وی با اشاره به اینکه برف سال گذشته حدود 123 میلیارد تومان به باغات مازندران خسارت وارد کرد، افزود: بانک‌های کشاورزی، ملت، صادرات، تجارت و رفاه کارگران به عنوان بانک‌های عامل برای پرداخت وام مشخص شدند.

 

مدیر جهاد کشاورزی رامسر با بیان اینکه 15 میلیارد و 740 میلیون تومان اعتبار برای پرداخت وام مورد نظر به باغداران شهرستان رامسر تخصیص یافته است، تصریح کرد: کشاوزان، باغداران و خسارت دیدگان از برف سال 92 با مراجعه به این اداره می‌توانند با ارایه درخواست وام از این امر بهره‌مند شوند.

 
اخبار شهرستان مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط دهیاری   
دوشنبه, 01 دی 1393 ساعت 16:06

رئیس اداره منابع طبیعی رامسر

چهار هزار و 400 متر مربع از جنگل های شهرستان رامسر رفع تصرف شد

 

نوشهر ـ ایرنا ـ رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان رامسر گفت: چهار هزار و 400 متر مربع از جنگل های شهرستان رامسر از دست متصرفان آزاد شد.

'سید مهدی مولایی' روز شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: این اقدام در اجرای یک فقره حکم قضایی در روستای ' گاولیماک ' واقع در دهستان ' چهل شهید ' در بخش مرکزی شهرستان رامسر انجام گردید.

وی اظهار داشت: ماموران اجرای احکام دادگستری و پلیس آگاهی رامسر و یگان حفاظت منابع طبیعی و همچنین نیروهای نظارت و واحدهای منابع طبیعی در این عملیات خلع ید حضور داشتند.

مولایی تأکید کرد: منطقه خلع ید شده، 180 متر از سطح دریای آزاد ارتفاع دارد و جزء جنگل های جلگه ای و در پنج کیلومتری دریا است که در این منطقه، زمین قیمت بالایی دارد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان رامسر گفت: در 9 ماه نخست امسال در حدود 35 هزار متر مربع از اراضی ملی در این شهرستان از دست متصرفان خارج شده است.

حوزهٔ منابع طبیعی شهرستان رامسر با 83 هزار هکتار مساحت دارای 25 هزار هکتار جنگل و 29 هزار هکتار مرتع است و مجموع مساحت آبادی ها و مستثنیات نیز در حدود 29 هزار هکتار برآورد می شود

 
اخبار شهرستان مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط دهیاری   
یکشنبه, 23 آذر 1393 ساعت 16:36

آمبولانس مجهزی که نخستین بار درخواست کننده اش را حمل کرد

نوشهر - ایرنا - مدیر امور اداری بیمارستان تامین اجتماعی چالوس گفت: آمبولانسی که با درخواست 3 ماهه رییس فقید بیمارستان رازی از سوی مسوولان به این بیمارستان اختصاص یافت، نخستین بار پیکر رییس بیمارستان را حمل کرد.

'سید ابراهیم میرقاسمی ' روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه بیمارستان رازی به عنوان تنها مرکز تامین اجتماعی غرب مازندران قابلیت خدمات بستری را دارد، گفت: به دلیل کمبود برخی از تجهیزات پزشکی در منطقه، برخی از اقدامات درمانی نیاز به اعزام بیماران به شرق مازندران داشت که تنها آمبولانس این بیمارستان جوابگوی آن نبود.

وی تصریح کرد: از 3 ماه قبل رییس فقید بیمارستان رازی چالوس درخواست یک آمبولانس کرد که با پی گیری مستمر لحظه آخر در جریان بازدید هفته گذشته مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی دو دستگاه آمبولانس برای این بیمارستان اختصاص یافت که 2 آمبولانس مورد نظر مجهز به سیستم NICU و تجهیزات احیا بودند اما آن هنگام نیز وی تصور نمی کرد که نخستین کسی از این آمبولانس های مجهز استفاده خواهد کرد، خود وی خواهد بود.

میرقاسمی گفت: دکتر پیام موحد رییس فقید بیمارستان تامین اجتماعی رازی چالوس که در بر اثر ایست قلبی درگذشت، متولد سال 1350 شهرستان چالوس بود که در سالهای اخیر چندین بار به عنوان مدیر نمونه شهرستان و استان موفق به کسب مقام دستگاه برتر در طرح تکریم ارباب رجوع را به دست آورده بود که پیکر ایشان پنج شنبه گذشته از بیمارستان طالقانی با همان آمبولانس به گلزار یوسف رضای چالوس انتقال یافت.

وی خاطرنشان کرد: مهمتر از آمبولانس، نصب و راه اندازی اکو پیشرفته در این مرکز بود که آن نیز با بیش از 12 مورد پی گیری های دکتر پیام موحد، رییس فقید بیمارستان رازی چالوس در یکسال گذشته صورت گرفت.

مدیر امور اداری بیمارستان تامین اجتماعی چالوس افزود: ارتقای 50 تخت به 58 تخت و فضای فیزیکی بیمارستان، فعال سازی ای سی یو و سی سی یو و راه اندازی کلینیک های مددکار اجتماعی، بیهوشی، تغذیه جهت مشاوره به بیماران، از جمله اقدامات مهم رییس فقید این بیمارستان در دوران پنج سال مدیریت بود.

میرقاسمی بیمارستان تامین اجتماعی چالوس را جزو 5 بیمارستان مهم مازندران عنوان کرد و گفت: بیمارستان چالوس روزانه پذیرای حدود 600 بیمار سرپایی است که براساس نیاز در بخش های مختلف این بیمارستان ارجاع می شوند.

شهرستانهای رامسر ، تنکابن ؛ عباس آباد ، چالوس ، نوشهر و کلاردشت با حدود 800 هزار نفر جمعیت در غرب استان مازندران واقع هستند.

 
اخبار شهرستان مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط دهیاری   
چهارشنبه, 19 آذر 1393 ساعت 16:58

فرمانده سپاه رامسر از تشیع دو شهید گمنام  همزمان با روز اربعین حسینی در این شهرستان خبرداد.

 

"محمد جعفری"با اعلام این خبر به ایرنا افزود:با توجه به برگزاری اجتماع بزرگ عاشوراییان شهرستان رامسر ساعت 9 صبح روز شنبه 22 آذر ماه  و پخش زنده تلویزیونی در میدان امام (ره)،تشیع این دو شهید گمنام و سرافراز دوران دفاع  مقدس پس از پایان مراسم اجتماع بزرگ از میدان امام (ره) به سمت دانشگاه آزاد واحد رامسر برگزار می گردد.

وی اظهار داشت :البته آیین ویژه استقبال از این دو شهید نیز از مسیر شیرود انجام می پذیرد.

وی اظهار داشت:عزت و آقایی ،امنیت و آسایش امروز ما به برکت خون همین شهدا  می باشد.

وی ادامه داد:شهدا با تاسی از سید و سالار شهیدان و قیام عاشورا در مسیر الهی تا پای جان ایستادند.

وی افزود:مهمترین وظیفه ما حفظ راه و مسیر و خط نورانی شهدا و دفاع از ولایت است.

شهرستان رامسر دارای 271 شهید  است که از این تعداد 4 شهید گمنام می باشند.

 
<< شروع < قبلی 1 2 3 4 بعدی > انتها >>

صفحه 3 از 4
   
 
 

اوقات شرعی