• شورا
  • مجموعه: گانکسر
  • توضیحات: در راه خدمت به مردم گانکسر ....
   
اخبار شهرستان مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط دهیاری   
چهارشنبه, 19 فروردین 1394 ساعت 14:33

 

فرماندار رامسر:همدلی آرمان انقلاب اسلامی است

مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
   

 

فرماندارشهرستان رامسر گفت:نامگذاری های سالانه توسط رهبر فرزانه و معظم انقلاب هدف دار و معنا دار بوده و شعار امسال نیز که ،دولت و ملت ،همدلی و هم زبانی است، از آرمان های ناب انقلاب اسلامی است.

آغاز برنامه های هفته بزرگداشت مقام مادر و روز زن از 20 فروردین ماه.

 

"حسین سروری"در جلسه ستاد بزرگداشت هفته زن  افزود:باید شعار سال به معنای واقعی عملیاتی شود  و طوری عمل نماییم که نگاه مردم نسبت به مسولان مثبت و سازنده باشد و مردم حلاوت و شیرینی خدمت را حس نمایند.

وی اظهار داشت :با گام های بزرگی که دولت تدبیر و امید برداشته باید با کنارگذاشتن کدورت ها ،کینه ها ،دلها به هم نزدیک تر شود و این شعار به صورت عملی در تمام سطوح محقق گرددو در سطح شهر و روستا ستادهایی تشکیل تا همدلی ها تقویت شود.

وی افزود:حضرت زهرا (س)الگوی تمام زنان و مادران است و باید سیره آن بزرگوار الگو قرار بگیرد.

وی تاکید نمود:جشن ها و برنامه های میلاد حضرت زهرا (س)باید به بهترین شکل و با شکوه هرچه تمام تر برگزار شود.

وی اظهار داشت:نقش بانوان و زنان در تحولات اجتماعی ،نشاط و بالندگی جامعه بسیار اثرگذار است و باید جایگاه بانوان در جامعه و ادارات تقویت شود.

مسول امور خانواده و بانوان فرمانداری رامسر گفت:در هفته بزرگداشت مقام مادر و زن در شهرستان رامسر بیش از 20 برنامه شهرستانی برگزار می گردد.

"فاطمه زرگریان"افزود: این هفته از 20 فروردین ماه آغاز و تا 28 فروردین ادامه دارد ضمن اینکه ادارات شهرستان نیز خود برنامه های جداگانه ای  به اجرا در می آورند.

 
اخبار شهرستان مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط دهیاری   
چهارشنبه, 19 فروردین 1394 ساعت 14:28

 

کارخانه خزرخز به زودی فعالیت خود را از سر می گیرد

 

نماینده مردم رامسر، تنکابن و عباس آباد درمجلس شورای اسلامی از رفع توقیف کارخانه خزرخز و راه اندازی مجدد آن

در آینده نزدیک خبر داد.

شمس اله شریعت نژاد روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا، گفت: با پیگیری های صورت گرفته و پرداخت نیمی از مطالبات 4 میلیارد ریالی شرکت بیمه البرز، مشکلات این کارخانه برطرف شد و به زودی فعالیت خود را از سر می گیرد.

وی با بیان اینکه غرب مازندران از نظر اشتغالزایی بسیار محروم است، افزود : در فاز اول راه اندازی این کارخانه برای 400 نفر شغل ایجاد می شود.

شریعت نژاد راه اندازی مجددکارخانه خزرخز را احیای امید درمردم منطقه دانست و خاطرنشان کرد: تعطیلی این کارخانه که به دلیل سوء مدیریت بود ضربه سنگینی از نظر اشتغال به غرب مازندران وارد کرد .

نماینده مردم رامسر، تنکابن و عباس آباد در مجلس ، تصریح کرد : در حالی که دولتمردان وقت از بازگشایی کارخانه ناامید شده بودند بسیجیان با تمام توان خود در طول این چند سال از کارخانه نگهداری کردند .

این کارخانه که به تولید مسنوجات چرمی اعم از مانتو چرم، کاپشن و کیف چرم می پرداخت در زمینی به گستره حدود 10 هکتار و حدود 24 هزار متر مربع زیربنا در روستای خشکه داران نشتارود تنکابن در غرب مازندران واقع شده و بعد از 18 سال تعطیلی دوباره راه اندازی می شود

 
اخبار شهرستان مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط دهیاری   
یکشنبه, 17 اسفند 1393 ساعت 17:01

 

مناظر چشم نواز مازندران پذیرای مسافران نوروزی

 

 استان گردشگرپذیر مازندران با برخورداری از آثار تاریخی و مناظر چشم نواز و زیبای طبیعی منحصر

به فرد هر ساله در ایام تعطیلات نوروزی پذیرای میلیون ها مسافر و گردشگر داخلی و خارجی است.

شهرستان های واقع در غرب تا شرق استان مازندران به علت داشتن جاذبه های طبیعی بکر و زیبا نظیر ساحل دریای خزر، غارها، چشمه سارها، آبشارها، دریاچه ها، باغات چای و مرکبات، مزارع برنج و گندم، ییلاقات زیبا و دل انگیز، مناطق ییلاقی و کوهستانی یکی از مناطق بسیار زیبا و مهم گردشگری کشور و حتی جهان محسوب می شود.

کمتر کسی است که به شهرستان های مازندران سفر کند و از این مناطق زیبا و دلپذیر دیدن نکند چرا که دیدن این مناظر طبیعی به هر بیننده ای روح تازه، لطافت و طراوت خاصی می بخشد.* مناظر دیدنی رامسر

سواحل زیبا، داشتن آب های گرم معدنی، بوستان جنگلی صفارود، هتل قدیمی رامسر، جنگل دالخانی، دهستان جواهرده، قلعه مارکوه، کاخ موزه، وجود قله های مخروطی شکل با پوشش انبوه گیاهان متنوع، باغات چای از جمله جاذبه های طبیعی و گردشگری این شهرستان است. 
اخبار شهرستان مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط دهیاری   
یکشنبه, 17 اسفند 1393 ساعت 16:50

 

کاهش وابستگی به نفت مهمترین ویژگی بودجه/ بی توجهی به منابع طبیعی

شناسهٔ خبر: 2513343 یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۳ - ۰۵:۱۳

عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به کاهش وابستگی به نفت به عنوان مهمترین ویژگی بودجه سال94 از بی توجهی به منابع طبیعی انتقاد کرد.

نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس آباد در مجلس در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب افزود: به طور قطع مهمترین ویژگی بودجه سال 94 را باید در میزان وابستگی به نفت و میعانات گازی عنوان کرد که به کمترین میزان در سال های اخیر رسیده است.

این عضو کمیسیون کشاورزی و منابع طبیعی مجلس توضیح داد: در بودجه سال 94 وابستگی به نفت حدود 30 درصد است که قبلا این میزان حدود 68 تا 70 درصد بوده است.

شریعت نژاد با بیان اینکه این کاهش وابستگی نیز بنا بر ضرورت بوده است، افزود: باید گفت در حال حاضر هم که این وابستگی کاهش یافته، دلیلش این است که امکان درآمدزایی بیشتر از این محل برای ما مقدور نیست، یعنی شرایط ما را به این کار مجبور کرده که درآمد از نفت را در لایحه بودجه به صورت حداقلی ببینیم.

وی با بیان این مطلب که همین جبر باعث شد بودجه امسال به نسبت سال های قبل از وابستگی محسوسی به نفت برخوردار باشد، ادامه داد: با این حال این امر می تواند یک فرصت برای ما باشد که به منابع درآمدی دیگری فکر کنیم و تنوع صادرات را داشته باشیم.

نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس آباد در مجلس تاکید کرد: به بیان دیگر این مسئله می تواند محرکی باشد که نفت را به عنوان منبع قابل اتکا نبینیم و به داشته های دیگرمان هم بیندیشیم.

این عضو کمیسیون کشاورزی و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: نکته قابل توجه دیگر در این زمینه بودجه در بخش هزینه هاست منهای بخش حقوق که 14 درصد افزایش داشته، رشد صفر درصد پیش بینی شده است.

شمس الله شریعت نژاد با بیان اینکه این امر نیز همیشه در بودجه مورد توجه بوده اما هرگز عملیاتی نشده است، گفت: با اینکه این مسئله را همیشه مطرح می کردند، اما بالاخره در بودجه سال 94 این مسئله عملیاتی شد.

وی با اشاره به رشد حقوق در بودجه گفت: در بحث هزینه ای به هر حال رشد حقوق امری اجتناب ناپذیر است و با توجه به تورم کشور باید این افزایش را داشته باشیم.

این نماینده مجلس نهم شورای اسلامی با بیان اینکه دولت بنا را بر صرفه جویی گذاشته ادامه داد: اما بقیه هزینه های جاری افزایش نداشته که نشان می دهد دولت بنا را بر صرفه جویی گذاشته است.

شریعت نژاد همچنین به توجه ویژه مجلس به مسائل امنیتی و بودجه مناسب در تقویت ابعاد نظامی نیز به عنوان گامی مثبت بودجه اشاره کرد.

این نماینده مجلس نهم شورای اسلامی، برخورد احساسی مجلس با بودجه اصلاحیه ماده 34 قانون حفاظت و بهره برداری را به عنوان موضوعی یاد کرد که جای آن در بودجه 94 خالی است.

وی توضیح داد: توجه به موضوع واقع بینانه نگری در خصوص مباحث منابع طبیعی در بحث حفاظت، حل اختلافات و منازعات میان مردم و دولت مسئله ای است که در بودجه دیده نشد.

این عضو کمیسیون کشاورزی و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ما در حال حاضر حدود 30 هزار پرونده داریم که افراد قبل از سال 65 بنا به مستندات منابع طبیعی، منابع ملی را در اختیار گرفته و در آن فعالیت اقتصادی می کنند؛ عمده این افراد هم افراد بومی هستند که در منابع طبیعی زندگی می کنند.

شریعت نژاد با اشاره به این ماده گفت: از تاريخ تصويب اين قانون وزارت جهاد سازندگي موظف است ظرف مدت سه سال اراضي جنگلي جلگه‌اي شمال و مراتع ملي غير مشجر‌كشور را كه تا پايان سال 1365 بدون اخذ مجوز قانوني تبديل به باغ زراعت آبي شده و يا براي طرحهاي توليد دام و آبزيان و ساير طرحهاي غير‌كشاورزي مورد استفاده قرار گرفته‌اند بر اساس تشخيص كميسيوني مركب از نمايندگان جهاد سازندگي، كشاورزي و سازمان جنگلها و مراتع كشور و ‌فرمانداري به مسئوليت جهاد سازندگي و در قبال دريافت اجاره‌بها يا قيمت تعيين شده واگذار يا به فروش برساند.

نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس آباد در مجلس با اشاره به رای نیاوردن این ماده گفت: متاسفانه این بند با توجه به فضایی که در مجلس ایجاد شد که کاملا غیر واقع بینانه بود و برخوردی احساسی رای نیاورد؛ در حالی که می توانست هم منبع درآمدی برای دولت باشد و هم راهکاری برای حل اختلافات موجود میان مردم و دولت.

 
اخبار شهرستان مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط دهیاری   
چهارشنبه, 06 اسفند 1393 ساعت 15:12
 
شریعت نژاد:

 

وام کشاورزان حادثه دیده بحران برف مازندران سه سال استمهال می شود

شمس الله شریعت نژاد

شناسهٔ خبر: 2505149 دوشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۳ - ۲۱:۱۶

تنکابن - عضو کمیسیون کشاورزی و تلفیق مجلس شورای اسلامی از تصویب استمهال وام کشاورزان آسیب دیده در بحران برف به مدت سه سال خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، شمس الله شریعت نژاد شامگاه دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران، بااشاره به اینکه مجلس در حال رسیدگی به بودجه در بخش درآمدی است گفت: با توجه به لزوم حمایت از کشاورزان و سیاستهای حمایتی بر اساس بند ی و و تبصره11 مقرر شد کشاورزانی که بر اثر حوادث غیرمترقبه آسیب دیدند وقادر به پرداخت حق بیمه اجتماعی در موعد مقرر نیستند، از پرداخت جریمه در دوره معذوریت معاف شوند.

وی عنوان کرد: بر اساس آیین نامه سازمان مدیریت برنامه ریزی و وزارت جهاد کشاورزی به دولت پیشنهاد می دهند که طی دو ماه باید مصوب شود.

وی گفت: طبق بند و کلیه بانکهای کشور اعم از دولتی و غیردولتی، صندوق های حمایتی و موسساتی که به بخش کشاورزی تسهیلات پرداخت کردند نیز ملزم شدند بازپرداخت وامهای اشخاص حقیقی و حقوقی را که بر اثر حوادث غیرمترقبه آسیب می بینند به مدت سه سال استمهال کند.

شریعت نژاد گفت: بر اثر بحران برف سال قبل و حجم بالای ریزش برف، سه بار از دولت مصوبه گرفتیم که شامل امهال تسهیلات و استمهال بوده است.

نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس آباد در مجلس گفت: مقرر است دولت سالیانه سود سه سال امهال تسهیلات را به حساب بانکها واریز کند.

وی با بیان اینکه دولت تعهد و تضمین کرده پرداخت پنج درصد تسهیلات کم بهره و سه سال امهال را اما برخی از بانکها نامهربانی می کنند و گوششان بدهکار نیستند.

شریعت نژاد گفت: بجز بانک کشاورزی و رفاه سایر بانکها همکاری خوبی در زمینه استمهال و امهال تسهیلات به کشاورزان همکاری خوبی ندارند. 

 
<< شروع < قبلی 1 2 3 4 بعدی > انتها >>

صفحه 1 از 4
   
 
 

اوقات شرعی